Praha: Suchdol, Bohnice a Čimice jsou bez vody

V Praze se již povodňová situace stabilizuje, na pořad dne však přicházejí možné komplikace spojené s mimořádně podmáčeným terénem. První havárii zaznamenali Pražské vodovody a kanalizaci (PVK) dnes v Suchdole, kde bude dodávka vody obnovena ještě dnes odpoledne. Další pak postihla Čimice a Bohnice.

2 min. čtení

Havárie vodovodního řadu o průměru 50 cm v ulici Ke kladivům 14 je příčinou přerušení dodávky vody pro oblast Suchdol na Praze 6. Náhradní zásobování zajišťují cisterny s pitnou vodou a také vodu rozvážejí autocisterny.

"Na odstranění havárie se pracuje a v odpoledních hodinách by měla být havárie odstraněna a postupně obnovena dodávka vody. Příčinou havárie je pravděpodobně podmáčená zem a následné tlaky v zemi, které způsobily prasknutí vodovodní roury,"
shrnuje Marcela Dvořáková, ředitelka marketingu a komunikace PVK.

Také Bohnice a Čimice jsou bez vody
Havárie vodovodního řadu o průměru 30 cm v ulici Libčická je příčinou přerušení dodávky vody pro oblasti Čimice a Bohnice na Praze 8. Náhradní zásobování zajišťují cisterny s pitnou vodou a také vodu rozvážejí autocisterny, Na odstranění havárie se pracuje a kolem 18 hodiny by měla být havárie odstraněna a postupně obnovena dodávka vody. Příčinou havárie je pravděpodobně také podmáčená zem a následné tlaky v zemi, které způsobily prasknutí vodovodní roury.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme