Praha opraví protipovodňová opatření na Vltavě za 24 milionů korun

Praha nechá opravit protipovodňová opatření na Vltavě. V několika výběrových řízeních nyní hledá firmy, které je provedou. Celkem do oprav chce investovat maximálně 24 milionů korun bez DPH. ČTK to zjistila ze seznamu veřejných zakázek. Přesný termín ani cena prací nejsou známy, bude záležet na výsledcích tendrů.

1 min. čtení

Město vyhlásilo celkem čtyři tendry, a to sice pro Zbraslav a Radotín, Modřany, Holešovice a oblasti zahrnující Výtoň, Podolí a Smíchov. Ve všech případech vybraná firma provede revizi protipovodňových prvků a odstraní nedostatky. Rovněž zajistí případné stavební práce, dodávku a montáž technologických prvků a jejich odzkoušení. Součástí povinností firem je zajistit zkušební provoz.

Ve všech čtyřech řízeních Praha chce zaplatit maximálně šest milionů korun bez DPH. Konečná cena vzejde až z výsledku tendrů.

Praha protipovodňové zábrany kontroluje pravidelně. Jejich stavba ve velkém začala za éry Pavla Béma (ODS) po roce 2002, kdy Prahu zaplavila velká voda. Kromě zábran Praha buduje na menších tocích tzv. suché poldry, kam se může vylít voda, a také čistí a prohlubuje koryta přítoků Vltavy.

Foto: Wikipedia, Jgaray, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme