Praha dala loni do vodohospodářské infrastruktury zhruba 2,47 miliardy Kč

Pražský magistrát dal loni do vodohospodářské infrastruktury prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) zhruba 2,47 miliardy korun, což je meziročně zhruba stejně. Zároveň je to více než 99,99 procenta z celkových finančních zdrojů pro loňský rok. Vyplývá to z dokumentu PVS vypracovaného pro magistrát.

2 min. čtení
PVS má na starosti infrastrukturu, pronajímá ji Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK), které v hlavním městě distribuují vodu.
 
Nejvíce peněz vydaly vodárny na již započaté projekty, a to přes 1,93 miliardy korun. Peníze šly mj. na obnovu vodovodních řadů, rekonstrukce kanalizace nebo fakturace staveb dokončených před rokem 2021. Na projekty, jejichž stavba začala loni, šlo asi 229,5 milionů. Peníze šly dále na zabezpečení vodohospodářských objektů nebo koncepční studie.
 
Z celkové částky všech zdrojů získala PVS nejvíce na nájemném vodohospodářské sítě, a to přes 2,45 miliardy korun. Zbylé peníze, tedy zhruba 19,61 milionu, tvořil převod nájemného z roku 2019.

Jediným vlastníkem PVS je hlavní město. Vodohospodářskou infrastrukturu má od PVS do roku 2028 pronajatou PVK, která vodu po Praze distribuuje. Většinovým vlastníkem PVK je francouzská firma Veolia a Praha v ní vlastní 49procentní podíl akcií.

Foto: PVS

Zdroj: ČTK

Doporučujeme