Pracovníci PVK letos opravovali téměř 4000 havárií vodovodu

Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) letos opravovali téměř 4000 havárií vodovodu, což je asi o osm procent více než ve stejném období loňského roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Ondřej Pokorný. Nejvíce závad společnost zaznamenala v městské části Praha 4.

2 min. čtení

Podle Pokorného odstranily PVK od začátku letošního roku 3970 havárií vodovodu. Z toho bylo 262 havárií velkého rozsahu, což je téměř stejné množství jako v loňském roce. Nejvíce havárií bylo zaznamenáno u vodovodních řadů, které PVK musely opravovat ve 1270 případech.

"Nejčastější příčinou vzniku havárie byla koroze a také pohyby půdy s následným tlakem na potrubí jak v zimě, tak i v letních měsících," uvedl Pokorný.

Mezi největší poruchy patřila havárie vodovodního řadu o průměru 600 mm v ulici Nad Závěrkou v Praze 6 a v ulici Koněvova v Praze 3. Pracovníci PVK nejčastěji zasahovali v Praze 4, kde opravili 885 havárií, v Praze 6 zaznamenali 587 a v Praze 10 celkem 568 případů.

"V roce 2010 bylo průměrné přerušení dodávky vody 9 hodin a 11 minut. V letošním roce se přerušení dodávky vody podařilo ustálit na 8 hodin a 46 minut," informoval Pokorný.

PVK zásobují vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy a okolí a zaměstnávají přes 1100 lidí. Firma je členem skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je také největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

Doporučujeme