Pozor na podvodníky!

Bohužel opakovaně se objevují případy, kdy se dožadují vstupu do bytu podvodníci vydávajcí se za zástuce vodárenské společnosti. Poslední případ se stal v Plaňanech na kolínsku.

2 min. čtení

Na dveře seniorky tak jednoho dne zaklepali dva muži, kteří se představil jako kontroloři firmy Vodos. "Oznámili, že jdou kontrolovat odpady," popsal Karel Freud, zastupitel městyse Plaňany.

Starší paní po provedené "inspekci" sdělili, že má špatně zapojenou kanalizaci. "Řekli jí, že by si takový problém měla nechat opravit," pokračoval Karel Freud. Dvojice mužů na sebe zanechala telefonní kontakt. Číslo bylo ale do veřejné telefonní budky.

"Od té doby se neobjevili. Nechali jsme vyhlásit rozhlasem, co se děje a aby lidé byli opatrní," dodal Karel Freud.

Kontroloři musí na vyzvání při provádění inspekce prokázat svoji identitu, kontroly jsou navíc hlášeny dopředu. 

"Naši montéři jsou vybavení průkazem. Pokud si to někdo přeje, tak musí ukázat služební a občanský průkaz," vysvětlil Jiří Štěpán, zástupce ředitele firmy Vodos.

Mluvčí kolínských policistů Petra Čimová doporučuje všem seniorům, aby neznámým lidem neotevírali a vybavili si dveře bezpečnostními prvky. "Stačí mít na dveřích řetízek a kukátko," dodala Petra Čimová. Policisté se budou případem dále zabývat.


Zdroj: (kap)

Zdroj: (kap)

Doporučujeme