Pozor na falešné odečítače vodoměrů

Především starší občané by si měli dát pozor na falešné pracovníky vodárenských společností. Případy se vyskytují po celé České republice, tentokrát se jedná o kauzu z Děčína. Počátkem roku zde byl odsouzen pachatel za krádeže. Obrana je jednoduchá - vždy požadovat po pracovnících zaměstnanecký průkaz a dbát nejvyšší opatrnosti.

2 min. čtení

Třiatřicetiletý Petr se dostal už jedenáctkrát do konfliktu se zákonem. Působí velmi věrohodně a oklamal tentorát dvě majitelky bytů, kterým odcizil mobilní telefon a peněženku. V minulosti mu naletělo ale již celkem sedmnáct vždy starších žen. Scénář byl stejný – předstíral, že odečítá hodnoty z vodoměru, v nestřeženém okamžiku ukradl hodnotnou věc a utekl.

Soudní líčení se konalo bez přítomnosti obžalovaného, omluvil se, neboť byl ve výkonu trestu 35 měsíců za předchozí podobnou trestnou činnost. Soud tedy vycházel z jeho doznání v přípravném řízení, shledal ho vinným přečiny krádeže a porušování domovní svobody a uložil mu souhrnný trest 40 měsíců za současného zrušení trestu 35 měsíců.

"Podáváme odvolání," napsal jeho obhájce. "Trest 40 měsíců převyšuje o čtyři měsíce zákonnou sazbu." A krajský soud mu tentokrát musel dát za pravdu. Falešný odečítač vody byl odsouzen na 36 měsíců ve věznici s ostrahou. A poškozeným musí nahradit škodu.

Foto: Wikipedia, Timichal, licence


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme