Povodí Vltavy otevře v sobotu plavební komoru Kořensko

Povodí Vltavy otevře plavební komoru Kořensko poblíž Týna nad Vltavou na Českobudějovicku. Kvůli suchu byla zavřena od 20. července. S ohledem na příznivější počasí Povodí Vltavy obnoví provoz od sobotních 8:00. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo Povodí Vltavy.

2 min. čtení

„Vzhledem k příznivému vývoji hydrologické situace a zvýšeným přítokům do nádrže, dojde v nejbližších dnech k postupnému vzestupu hladiny vody v nádrži vodního díla Orlík nad limit pro proplavování přes plavební komoru na vodním díle Kořensko,“ stojí v tiskové zprávě Povodí Vltavy.

Loni projelo po Vltavě plavebními komorami mezi Českými Budějovicemi a vodní nádrží Kořensko 9851 lodí, které přepravily 43.600 lidí. Výletních lodí na pravidelných linkách tam funguje devět. Statistiky zachycují pouze plavidla na plavebních komorách, reálná čísla jsou podle zástupců Turistické oblasti Budějovicko vyšší. Hodně se na řece jezdí i v úsecích mezi komorami; nad Jiráskovým jezem v centru Českých Budějovic, u Týna nad Vltavou nebo v úsecích u Hluboké nad Vltavou.

Povodí Vltavy oznamuje rovněž, že budou v září otevřeny dva sjezdy k vodě v lokalitě Podolsko na nádrži Orlík. První sjezd vede na pláž, na níž navazuje prostor uzavřený závorou, kterou povodí v září 2023 otevře. Druhý sjezd tvoří takzvaná stará cesta v prostoru služebního přístavu Podolsko.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme