Povodí Ohře opravuje zdivo Ottova jezu v Chebu

Povodí Ohře opravuje Ottův jez na Ohři v Chebu. Přespárování zdiva dvou jezových polí a další související práce vyjdou na 5,4 milionu korun. ČTK to řekl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. Práce na jezu by měly být dokončeny do konce října letošního roku.  

2 min. čtení

"Na Ottově jezu v Chebu probíhá akce spojená s očištěním a přespárováním kamenného zdiva dvou jezových polí, očištěním a přespárováním kamenné dlažby vývaru (zpevněná část řečiště pod jezem) štěrkové propusti," popsal Svejkovský.

Aktuálně je prováděna oprava pravého a středového jezového pole a průtok je převáděn přes štěrkovou propust a levý boční přeliv.

Nákladné jsou v tomto případě nejen samotné práce na rekonstrukci jezu, ale i přípravné práce, aby bylo možné se k samotnému jezu dostat. "Součástí akce byl i průzkum výskytu munice z 2. světové války," dodal Svejkovský.

Povodí Ohře v posledních letech opravilo už několik jezů na Ohři v Karlovarském kraji. Rekonstrukce zahrnovaly vybudování rybích přechodů a mimo jiné zvýšily bezpečnost na jezech. Loni se upravovaly v Jindřichově u Chebu, v Lokti a u Černého Mlýna na Sokolovsku. Celkově jejich rekonstrukce stály přes 37 milionů korun.

 

Foto: Wikipedia, Karelj, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme