Povodí Odry vylovilo z Petrova rybníka v Krnově 38 tun ryb, méně než loni

Státní podnik Povodí Odry vylovil z Petrova rybníka v Krnově na Bruntálsku 38 tun ryb, o 17 tun méně než loni. Produkce byla nižší kvůli teplému počasí a letnímu nedostatku vody. Ryby jsou určeny také na vánoční stůl. ČTK to sdělila mluvčí podniku Šárka Vlčková.

2 min. čtení

"Nižší produkci oproti loňskému roku jsme očekávali vzhledem k teplému počasí, nedostatku vody v letním období a také neustálému zvyšujícímu se počtu predátorů, mezi které patří vydry, kormoráni a volavky. Kvalita našich výlovků je na velice dobré úrovni i díky kvalitnímu krmivu, u kterého ovšem došlo také k razantnímu nárůstu ceny," uvedl vedoucí rybného hospodářství podniku Ivo Jedlička.

Povodí Odry obhospodařuje deset rybníků o výměře přibližně 50 hektarů. Pouze v krnovském Petrově rybníku ale chová z větší části tržní ryby, tedy kapry, amury, tolstolobiky a líny. Lidé si je mohou koupit v prodejnách podniku v Opavě, Žermanicích a u Petrova rybníka.

"Ostatní rybníky slouží k chovu násad a také pro produkci dravých druhů (štika, candát, bolen, sumec) pro vodárenské nádrže," uvedla Vlčková. Jedlička doplnil, že podnik už vylovil i čtyři menší rybníky s dravými rybami.

Povodí Odry je správcem vodních toků a vodních děl v povodí Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje. Provozuje například přehrady Šance, Kružberk nebo Slezská Harta.

Foto: Wikipedia, Jina Lee, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme