Pohádka pro děti: Statečná autíčka – Mořská příšera

Přinášíme vám další epizodu dětského seriálu “Statečná autíčka”. Tentokrát budou hrdinové řešit záhadu mořské příšery.

3 min. čtení

Tento díl začíná vyprávěním rybáře Freda o kapitánovi, který ukradl truhlu od mořské příšery a protože se mořské příšeře nepodařilo kapitána s pokladem chytit, dodnes je prý slyšet její příšerný křik.
Létající Lence tento příběh a hlavně mořská příšera utkvěla v hlavě. Když v noci spala na vodě, o mořské příšeře se jí zdálo, dokonce zaslechla podivný zvuk, ale řekla si, že to byl jen sen. Jenže ráno se probudila a viděla zničený přístav, takže hned zavolala ostatním kamarádům hrdinům, že v přístavu je mořská příšera. Rybář Fred byl přesvědčen, že se jedná přesně o tu mořskou příšeru, o které vyprávěl.
Když pak policejní Pavlík společně s ostatními uslyší také ten podivný zvuk, jede se k vodě podívat a zjistí, že se jedná o velrybu. O smutnou velrybu, protože ji bolí zub a proto také žvýkala molo přístavu.
Rybář Fred se pokusí velrybě zub vytrhnout, ale nedaří se mu to. Najednou se přiřítí pták Pohromák, který si hraje na kapitána a vletí velrybě přímo do pusy. Když velryba otevře pusu, drží Pohromák “svůj poklad”, její zub.

Na tuto epizodu se můžete podívat zde:
 


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme