Po Rokycansku se pohybují falešní kontroloři kvality pitné vody

Obyvatele Rokycanska navštěvují stále častěji falešní kontroloři kvality pitné vody. Vydávají se za pracovníky vodárenské společnosti. Při návštěvách pak po podvodném "laboratorním pokusu" konstatují nevyhovující kvalitu pitné vody a lidem nabízejí filtry na úpravu vody, uvedla dnes rokycanská radnice a Vodohospodářská společnost Sokolov (VOSS) v tiskové zprávě.

2 min. čtení

"Nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou vymyšlené a zavádějící," uvedla VOSS, která apeluje na obezřetnost lidí.

Pokud je odběratel napojený na veřejný vodovodní řad, dodává VOSS pitnou vodu podle vyhlášky ministerstva zdravotnictví, která stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu a četnost a rozsah kontrol prováděných pravidelně podle harmonogramu krajské hygienické stanice. VOSS ručí za kvalitní a zdraví nezávadnou vodu. "Dodávaná pitná voda odpovídá ve všech ukazatelích platné legislativě," uvedla VOSS.

Kontrolu kvality zajišťuje pro VOSS útvar kontroly jakosti Severočeských vodovodů a kanalizací, akreditovaná laboratoř Sokolov. Její pracovníci i zaměstnanci VOSS se prokazují služebním průkazem. Kvůli nárůstu telefonátů podvedených zákazníků by si měli obyvatelé Rokycanska zjistit informace o kvalitě i totožnosti kontrolorů na telefonu 840 111 111 a 726 828 282 nebo v pracovních době na 352 248 247.

Instruktážní video k identifikaci pracovníků VOSS v terénu je na webových stránkách www.voss.cz v sekci kontakty.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme