Po nucené odmlce se vrací Káranský vodovodník od PVK

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 14. května 2022 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný a doprovodný program zaměřený na vodárenskou osvětu.

„Podmínkou je registrace na webových stránkách www.pvk.cz. Maximální kapacita je pět set účastníků. Proto doporučujeme včasnou rezervaci,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Účastníky čeká:

– cyklotrasa v délce 27 nebo 41 km
- trasa pro běžce a pěší v délce 13 km

- prohlídka Úpravny vody Káraný

- doprovodný program pro děti

Cílem Káranského vodovodníku nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Chceme, abyste si užili volný den v přírodě, společně s vaší rodinou nebo kamarády. Je jen na vás, zda zvolíte cyklotrasu, nebo je vám bližší pěší či běžecké tempo. Jsou připraveny trasy mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném.

„Za každého účastníka, který dokončí některou z tras, věnují Pražské vodovody a kanalizace sto korun obecně prospěšné společnosti Asistence,“ zdůraznil Mrázek.

10 až 11 h. – registrace + start cyklotrasa 41 km

11 až 12 h. – registrace + start cyklotrasa 27 km + pěší/běžci 13 km

(registrace i start probíhají před Úpravnou vody Káraný, Hlavní 22, každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka)

do 16 h. – cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262