Plavební sezona na Brněnské přehradě se prodlouží do 31. října

Brněnský dopravní podnik se letos rozhodl prodloužit plavební sezonu na Brněnské přehradě až do posledního říjnového víkendu a podzimních prázdnin, které připadají na 29. a 30. října. Proti běžnému ukončení a plánu bude sezona o dva týdny delší. Slavnostní ukončení se uskuteční ve středu 31. října, uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Miloš Havránek.

2 min. čtení

"Jsem velmi rád, že nám počasí, především tedy vodní stav, umožní prodloužení plavby. Nový jízdní řád platný pro říjen je ke stažení na našich webových stránkách," řekl Havránek. Letošní provoz poznamenalo velké sucho a nízký stav hladiny. V srpnu bylo nutné zkrátit plavební trasu pouze pod hrad Veveří, úsek do Veverské Bítýšky je mimo provoz. Díky dešťům v závěru léta a v září už stav hladiny dále neklesal a nebylo nutné sezonu ukončit dříve.

Při slavnostním ukončení čeká příchozí tradiční zamykání hladiny přehrady a účastníci poslední jízdy získají místenky na první jarní plavbu.

O víkend navíc budou jezdit také historické linky, tramvajová H4 a trolejbusová H24. Posledním provozním víkendem měl být ten uplynulý, vozy však vyjedou ještě 6. a 7. října. Tramvaj jezdí mezi Komenského a Mendlovým náměstím, trolejbusy z Mendlova náměstí k Vozovně Komín.

Foto: Wikipedia, David Novák, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme