Pitná voda se stočným na Třebíčsku od ledna podraží o 2,28 pct

Pitná voda se stočným na Třebíčsku bude v novém roce dražší o 2,28 procenta. Za metr krychlový budou odběratelé od 1. ledna platit 85,70 koruny, o 1,91 koruny více než v tomto roce. Novou cenu už schválilo předsednictvo svazku obcí Třebíčska. ČTK to řekl ředitel třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný.

2 min. čtení

Růst ceny je podle ředitele způsoben plněním podmínek souvisejících s projekty do vodohospodářské infrastruktury v tomto regionu, které dotuje EU. Letos se starostům podařilo na Státním fondu životního prostředí vyjednat to, že k řádnému provozování majetku pořízeného z dotací postačí i menší zdražení vodného a stočného, než jaké bylo původně nastaveno. "Právě ta 2,28 procenta jsou nejnižším možným nárůstem pro příští rok, aby byly splněny podmínky příjemce dotací," vysvětlil Hedbávný.

Velké vodárny v kraji většinou zvyšují ceny vody od ledna. Cena za pitnou vodu a stočné na Žďársku se v novém roce zvýší o 1,7 procenta na 89,90 Kč. Na Jihlavsku letos voda výjimečně podražila až od 1. července. Včetně stočného domácnostem stouply platby o 6,9 procenta na 87,70 Kč. Tento ceník by měl platit do poloviny příštího roku.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme