Pitná voda se lidem na Ústecku změní z měkké na tvrdou

Vlastnosti pitné vody se u odběratelů na Ústecku změní. Skončila totiž rekonstrukce přívodního vodovodního řadu z úpravny vody Velké Žernoseky do Ústí nad Labem. Zákazníci z několika obcí dostávali dočasně vodu z přehrady Fláje, která je měkká, od 1. června budou mít znovu vodu z podzemních vrtů úpravny Žernoseky, která je tvrdá. 

2 min. čtení

ČTK o tom informovala mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová.

Změna se týká domácností v obcích v okolí Řehlovic, Habrovan, v Dolních Zálezelech a Prackovicích nad Labem na Ústecku. "U spotřebičů a jiných zařízení pracujících s vodou je nutná změna nastavení tvrdosti vody," uvedla Kardianová. Zákazníkům z obcí Stadice a Koštov bude od 1. června dodávána voda ze dvou zdrojů. K současné měkké vodě z Flájí bude přidávána voda z hlubinných vrtů Žernoseky v poměru padesát na padesát.

Obyvatelům města Trmice a městských částí Ústí nad Labem Klíše, Předlice, centrum, Krásné Březno, Neštěmice a Vaňov bude do současně dodávané měkké vody přimíchána i voda z hlubinných vrtů Velké Žernoseky. "Nicméně to bude v koncentraci 70 procent stávající měkké vody a 30 procent tvrdé vody z úpravny Velké Žernoseky," uvedla Kardianová.

Severočeské vodovody a kanalizace uvedly, že i po této změně jde stejně jako dřív o velmi kvalitní pitnou vodu, která splňuje přísné legislativní požadavky na jakost.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme