Pítko s minerálkou v Náchodě je znovu v provozu

Téměř po dvouměsíční odstávce je v Náchodě znovu v provozu zimní pítko s léčivou minerální vodou. Město ho vypnulo v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru, uvedla dnes mluvčí radnice Nina Adlof. Pítko s minerálkou z vrtu Jan je v Malých lázních v části Běloves od konce minulého roku. Mimo provoz bylo občas i v zimě kvůli studenému počasí.

2 min. čtení

"Do konce měsíce května budou v provozu i dvě pítka letní, kde bude možné ochutnat léčivou minerální vodu ze zdroje Běla," uvedla mluvčí. Oba druhy minerálek se nazývají Běloveské bublinky, pojmenování vybrali lidé v anketě.

Běloveské lázně začaly fungovat na začátku 19. století, provoz ukončily před 24 lety. Pítka jsou součástí obnovy lázní. Na konci loňského roku radnice zprovoznila kromě pítka i repliku vily Komenských, která je ústředním objektem lázní.

Lázeňský areál na předměstí Náchoda u hranic s Polskem je rozdělen na dvě části. Městu patří takzvané Malé lázně a okolní pozemky na levém břehu Metuje, za 24 milionů korun je s pomocí dotace opravilo.

Zchátralé lázně na pravém břehu Metuje koupila na konci loňského roku společnost Priessnitzovy léčebné lázně z Jeseníku. Lázně by jednou měly léčit kardiovaskulární systémy, obezitu a gynekologické problémy.

S předešlým majitelem měla radnice dohodu o obnově lázní, nakonec od ní ustoupila, protože firma domluvené opravy neprováděla.

Foto: Wikipedia, Kozuch, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme