Písek zahájil stavbu úpravny vody za 179 milionů korun

Písek zahájil stavbu úpravny městské vody. Vybudování nového zařízení vyjde na 179 milionů korun bez daně. Úpravna bude stát na Hradišťském kopci a nahradí tu stávající, jejíž technologie je podle zástupců města už zastaralá. Vedení Písku to uvedlo při zahájení stavby, která potrvá do podzimu příštího roku.

2 min. čtení

"Díky nové úpravně by se měla stabilizovat dodávka pitné vody pro město a zlepší se také její jakost," uvedl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík. Projekt zajistí dostavbu nových a změní stávající objekty v areálech úpravny a vodojemu Hradiště, dodal.

Moderní technologie zařízení podle místostarosty města Josefa Knota (TOP 09) zvýší efektivitu celého provozu.
"Úpravna bude vybavena zcela novým automatickým řídícím systémem, který bude umožňovat řízení procesu úpravy vody a zajištění výroby pitné vody i při výrazných výkyvech kvality surové vody. Tento systém bude napojen na vizualizaci a dále propojen s informačním systémem v rámci koncepce Smart City Písek," řekl Knot.

Voda z řeky Otavy se v Písku upravuje od roku 1900, kdy byl na Hradišti vybudován první vodojem. Následovala řada úprav a rozšíření úpravny vody. Poslední rozsáhlá rekonstrukce skončila v 70. letech minulého století.

Stavba úpravny vody je jednou z největších investičních akcí města v letošním roce.
Další je vybudování městské knihovny a centra vzdělávání, které vzniknou v historické budově bývalé školy na Alšově náměstí. Přestavba objektu, která dnes také slavnostně začíná, stojí 133 milionů korun.
 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme