Písek od ledna zvýší cenu vody

Písek od ledna zvýší cenu vody. Odběratelé zaplatí za krychlový metr vodného a stočného 85,41 Kč. Je to o 5,16 Kč více než letos. ČTK to řekla mluvčí píseckého městského úřadu Petra Měšťanová. Radnice zvyšuje ceny vody ve druhém roce za sebou.

2 min. čtení
Výpočet pro rok 2021 se skládá z vodného s cenou 50,57 Kč za metr krychlový. Je to meziročně o 4,44 Kč více. Cena stočného stoupne o 0,72 Kč na 34,84 Kč.
 
"K navýšení ceny dochází vlivem nárůstu nákladových položek a nárůstu výše nájemného za pronajatý vodohospodářský majetek. Kalkulace ceny také zohledňuje významný pokles objemu fakturované vody, kvůli tomu dochází k mimořádné úpravě variabilních nákladů spojených s výrobou vody," uvedl Roman Honzík z Vodárenské správy Písek.
 
Provozovatelem vodohospodářské soustavy je společnost ČEVAK. Písku za pronájem zaplatí v příštím roce o 1,3 milionu korun více než letos. Jedná se o meziroční nárůst o 2,58 procenta. Podle koncesní smlouvy ČEVAK v příštím roce zaplatí nájemné za infrastrukturu 50,5 milionu korun. "Navržené nájemné je ve shodě s aktualizovaným plánem financování obnovy vodovodů a kanalizací v Písku," uvedla Měšťanová.
 

Foto: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, Odkaz


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme