Personální změny na klíčových pozicích v resortu životního prostředí

Nový ministr životního prostředí Pavel Drobil byl v úterý uveden do funkce předsedou vlády Petrem Nečasem. Tento týden došlo v této souvislosti k dalším významamným změnám ve vedení resortu životního prostředí.

2 min. čtení

Bývalá ministryně Rut Bízková se vrátila na svou předchozí pozici a opět vede sekci ekonomiky a politiky životního prostředí.

Tři z bývalých náměstků – Karel Bláha, Veronika Hunt-Šafránková, Miroslav Hájek zůstávají v resortu na postu ředitelů odborů.

Sekci technické ochrany životního prostředí a sekci zahraničních vztahů nyní vede náměstek Ivo Hlaváč. Jeho minulost je úzce spjata s Petrem Gandalovičem. Hlaváč byl jeho 1. náměstkem na ministerstvu pro místní rozvoj a po té na ministerstvu zemědělství. V letošních parlamentních volbách kandidoval za pražskou ODS z 10. pozice. Jeho tvář jsme mohli vídat na obrovské plachtě na Nuselském mostě, kde vystupoval spolu s Janou Černochovou jako "Nová tvář ODS". Hlaváč se však narozdíl od J. Černochové do parlamentu nedostal.

Ředitelem Úřadu ministerstva je Tomáš Vrbík, který v minulosti působil ve volebním štábu ODS pod vedením Ivana Langera. "My jsme spolu velice dobře spolupracovali během kampaně. Bral jsem ho pro jeho zkušenosti, rozhodně ne kvůli přímluvě Ivana Langera," komentuje jeho obsazení Drobil.

Ředitelem Kanceláře ministra se stal Václav Planka.

Dosavadní náměstek sekce legislativy a státní správy František Korbel odešel na vlastní žádost na resort spravedlnosti.

 

Více informací o nových náměstcích naleznete na:

www.ivohlavac.cz
http://www.facebook.com/ivo.hlavac


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme