Novinka: Perlivá kohoutková voda v londýnských restauracích!

Iniciativa London On Tap představuje letos novinku ve své kampani - perlivou kohoutkovou vodu, která bude až do poloviny července zdarma servírována v restauraci proslulého šéfkuchaře Alda Zilliho. V případě zájmu hostů bude perlivá kohoutková voda podávána i ve všech ostatních restauracích, které se do projektu zapojí...

5 min. čtení

Kampaň iniciativy London On Tap probíhá už od roku 2008. Novinkou června letošního roku je perlivá voda z kohoutku! Degustátoři pracovali několik měsíců na vytvoření lahodné a ekologicky šetrné perlivé vody. “Nejen, že naše společnost poskytuje nezbytné služby pro celé město Londýn. Snažíme se také přimět londýňany, aby ke konzumaci upřednosňovali vodu z kohoutku. Do dnešního dne však ti, kteří preferují perlivou vodu neměli žádnou alternativu. Proto jsme se rozhodli přijít i s perlivou vodou z kohoutku. Chtěli bychom ji nabízet zdarma v restauracích stejně jako neperlivou vodu,” říká Martin Baggs, generální ředitel vodárenské společnosti Thames Water.

V mnoha státech je bezplatná konzumace kohoutkové vody v restauracích poměrně běžná. V některých zemích, například ve Francii, je její podávání v restauracích dokonce zákonem předepsanou alternativou. V roce 2008 se londýnský starosta ve spolupráci s vodárenskou společnosti Thames Water rozhodl předsvědčit restauratéry, aby místo značkových balených vod nabízeli svým zákazníkům jako první volbu vodu z městského vodovodu. Voda z londýnského městského vodovodu je považována za jednu z nejkvalitnějších na světě. Jak upozorňují plakáty kampaně, voda z Temže stojí 500krát míň než voda balená. Organizátorům kampaně London On Tap se podařilo zaujmout Londýňany také ekologickou stránkou věci. Kampaň argumentuje údaji o spotřebě plastu či sdělením, že ekologický dopad vody z kohoutku je 300krát menší než balené vody.

 

London On Tap vyhlásilo v roce 2008 soutěž o navržení nejlepšího designu pro karafu. Iniciativa chtěla londýňany přesvědčit, že pití kohoutkové vody nemá opodstatnění pouze z finančních nebo ekologických důvodů – jde o stylovou alternativu! Členy odborné poroty byli například Zaha Hadid, architektka vodního centra na olympijské hry v roce 2012 a Aldo Zilli, londýnský šéfkuchař a majitel sedmi luxusních restaurací. Vítězná karafa pochází z dílny slavného londýnského designéra Neila Barrona. Od roku 2009 je v těchto karafách v Londýně nabízená v restauracích voda z kohoutku. V naší zemi probíhá podobný projekt Čerstvá kohoutková? Stačí říct! (www.kohoutkova.cz), v rámci kterého mohou restaurace získat karafy na vodu od designérů Jiřího Pelcla a Daniela Piršče.

zdroj: www.londonontap.org


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme