Pelhřimovská radnice chybovala v tendru na rekonstrukci čističky

Pelhřimovská radnice chybovala v tendru na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Potvrdil to aktuálně svým rozhodnutím předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Jeho rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu. Pelhřimovský místostarosta Tomáš Dufek (ODS) uvedl, že město vybere dodavatele stavby znovu.

3 min. čtení

Zakázku, která je nejvýznamnější investicí města v posledních letech, vypsala pelhřimovská radnice před dvěma lety. Jako nejvýhodnější vybrala nabídku sdružení firem Porr a.s., Vodohospodářské stavby, společnost s ručením omezeným a KRÁLOVOPOLSKÁ RIA. Podle ÚOHS ale sdružení nesplnilo kvalifikaci a mělo být z tendru vyřazeno. Na tendr si u ÚOHS stěžovalo sdružení firem Metrostav, VHZ-DIS, AGOS stavební a HABAU CZ.

"Firmy nepředložily seznam stavebních prací tak, jak zadavatel požadoval v zadávací dokumentaci," uvedl v rozhodnutí Rafaj. ÚOHS proto zrušil posouzení kvalifikace uchazečů. Pelhřimovská radnice musí zaplatit i náklady řízení u ÚOHS 30.000 korun.

Podle Dufka město původně sdružení s firmou Porr kvůli nedostatečnému doložení kvalifikace z výběru vyřadilo, ale ÚOHS toto rozhodnutí zrušil s tím, že sdružení má dostat šanci podklady doplnit. Na základě posledního rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže bude toto sdružení opět vyřazeno. Radnice vybere dodavatele stavby ze zbývajících nabídek.

"Doufáme, že posouzení těch nabídek už bude takové, aby to bylo neprůstřelné, aby se mohlo začít se stavbou," řekl místostarosta. Podle něj by v takovém případě nemělo být ohroženo čerpání evropské dotace. Přestavba čistírny by měla začít letos, práce by měly být dokončeny v roce 2015.

Několikrát odložená rekonstrukce čistírny odpadních vod patří k nejvýznamnějším investicím pelhřimovské radnice v posledních letech. Stavba rozložená do etap má celkový rozpočet kolem 330 milionů korun. Je vázána na dotace, pokud je radnice nedostane, z vlastních peněz udělá pouze rekonstrukci technologické části za 54 milionů korun.

 

Zdroj: Wikipedia, Jiří Sedláček, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme