Pardubický kraj letos podpořil stavbu vodovodů a kanalizací 82 miliony korun, více než loni

Pardubický kraj letos podpořil výstavbu nových vodovodů a kanalizací v obcích regionu 82 miliony korun, což je o 12 milionů víc než o rok dřív. Peníze jsou určené i na projektové dokumentace a na rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury. Celková hodnota podpořených investičních akcí dosáhne zhruba 1,4 miliardy korun.

2 min. čtení

"Na projektové dokumentace pro vodovody, kanalizace a ČOV byly poskytnuty čtyři miliony korun. Na výstavbu a rekonstrukci kanalizací směřovalo 58 milionů korun, na výstavbu, rekonstrukci a obnovu vodovodů 20 milionu korun," uvedl krajský radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil (za ČSSD).

Mezi finančně nejnáročnější akce, které hejtmanství podpořilo, patří například výstavba splaškové kanalizace v Kostěnicích na Pardubicku s celkovými náklady téměř 70 milionů korun, z nich čtyři miliony poskytne kraj. Kanalizace ve Vojtěchově bude stát 59 milionů korun, kanalizace s čistírnou odpadních vod v Trhové Kamenici na Chrudimsku 130 milionů korun. Vodovod v Brčekolech na Chrudismku, kde během minulých let vysychaly studny, vyjde na 26 milionů korun.

V roce 2020 Pardubický kraj na podporu vodohospodářské infrastruktury poskytl obcím a svazkům obcí 70 milionů korun. V letech 2016 až 2019 hejtmanství uvolnilo na tyto účely celkem 268,147 milionu korun. Většinu peněz kraj získal od velkých odběratelů z poplatků za odběr podzemní vody v regionu.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme