"Objevili se tu nějací zástupci, kteří se vydávají za naše zaměstnance. Pustí u lidí doma vodu, něco do ní hodí, řeknou, že je zakalená a co prý teda lidi pijí. Propagují vodní filtry," řekl Fedák.
Fedák konstatoval, že do podniku teď volají lidé a ptají se, proč jim zaměstnanci filtry nabízejí. Někteří dokonce přišli se vzorky vody a chtěli si je nechat zkontrolovat.
Ředitel uvedl, že voda v Pardubicích je zdravotně nezávadná, pravidelně se kontroluje a ve všech ohledech splňuje potřebné parametry. Filtrační zařízení už domácnosti proto rozhodně nepotřebují.
"Nás to poškozuje. Je to nekalá činnost. Poradíme se, jak postupovat dál, jestli i právní cestou," řekl Fedák.
Zástupci vodáren upozorňují, že jakýkoli kontrolor z jejich firmy musí identifikační kartu. Jeho totožnost si mohou lidé ověřit i na bezplatné lince 800 401 401, která je v provozu nepřetržitě.
Podomní prodej je navíc v Pardubicích zakázaný. Radní nedávno změnili podmínky v tržním řádu, kde také striktně omezují prodej na ulici. Výjimku mají kameloti a prodejci upomínkových předmětů pro veřejné sbírky.
Vodovodní přípojky pardubických vodáren zásobují téměř 161.000 obyvatel regionu. Letos lidé v regionu platí za vodné a stočné 80 korun za metr krychlový.
Zdroj: Wikipedia, Miaow Miaow, licence
Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK