Pardubické vodárny: Poškozují nás prodejci vodních filtrů

Pardubické vodárny zvažují právní kroky, aby se mohly bránit proti prodejcům filtrů na vodu, kteří se vydávají za jejich zaměstnance. Na obchodní zástupce firmu upozornili obyvatelé města. ČTK to řekl ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice Josef Fedák.

2 min. čtení

"Objevili se tu nějací zástupci, kteří se vydávají za naše zaměstnance. Pustí u lidí doma vodu, něco do ní hodí, řeknou, že je zakalená a co prý teda lidi pijí. Propagují vodní filtry," řekl Fedák.

Fedák konstatoval, že do podniku teď volají lidé a ptají se, proč jim zaměstnanci filtry nabízejí. Někteří dokonce přišli se vzorky vody a chtěli si je nechat zkontrolovat.

Ředitel uvedl, že voda v Pardubicích je zdravotně nezávadná, pravidelně se kontroluje a ve všech ohledech splňuje potřebné parametry. Filtrační zařízení už domácnosti proto rozhodně nepotřebují.

"Nás to poškozuje. Je to nekalá činnost. Poradíme se, jak postupovat dál, jestli i právní cestou," řekl Fedák.

Zástupci vodáren upozorňují, že jakýkoli kontrolor z jejich firmy musí identifikační kartu. Jeho totožnost si mohou lidé ověřit i na bezplatné lince 800 401 401, která je v provozu nepřetržitě.

Podomní prodej je navíc v Pardubicích zakázaný. Radní nedávno změnili podmínky v tržním řádu, kde také striktně omezují prodej na ulici. Výjimku mají kameloti a prodejci upomínkových předmětů pro veřejné sbírky.

Vodovodní přípojky pardubických vodáren zásobují téměř 161.000 obyvatel regionu. Letos lidé v regionu platí za vodné a stočné 80 korun za metr krychlový.

 

Zdroj: Wikipedia, Miaow Miaow, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme