Pardubice vybraly firmu, která opraví koupaliště Cihelna

Pardubice vybraly firmu, která opraví koupaliště Cihelna. S cenou 108,3 milionu korun bez DPH získal zakázku Agrostav Pardubice. Předpokládaní cena v soutěži byla nižší, zhruba 98 milionů korun bez DPH. Časově je rekonstrukce plánovaná tak, aby areál mohl sloužit veřejnosti od léta 2024, řekl ČTK mluvčí magistrátu Radim Jelínek.

2 min. čtení

Koupaliště Cihelna už bylo v letošní sezoně zavřené. Bazény jsou ve velmi špatném stavu a technologie je zastaralá. Poslední oprava se datuje rokem 2000. Podle zadávací dokumentace soutěže bude nutné opravit a modernizovat dosavadní bazény a technologie včetně vybraného mobiliáře. Fólie a obklady bazénu se vybourají a nahradí je na stěnách nerezový plech s vyztuženou PVC membránou, která bude na dně silnější. Musí se opravit schodiště včetně navazujících venkovních chodeb kolem tribuny a ochozy skokanského bazénu. Je rovněž potřeba vyměnit čerpadla, filtry, armatury, žebříky, sprchy brodítek, skokanská prkna, oplocení čisté zóny, elektroinstalaci, sprchy, zavlažování či lavičky a natřít nosné ocelové konstrukce tobogánů a skluzavek. Součástí projektu je také oprava šatnového objektu a objektu sociálního zařízení.

Město rozhodlo o opravě koupaliště loni na podzim. Rozdělilo ji na dvě části kvůli finančním limitům, které má. Areál Pardubice pronajímají, provozuje jej už dvě desítky let Petr Ministr.

Koupaliště Cihelna je z roku 1960. Areál má rozlohu přes čtyři hektary, vodní plocha 3500 metrů čtverečních. Kapacita areálu dosahuje až 4000 lidí. V Pardubicích provozuje ještě jedno koupaliště plavecký areál, Sluneční pláž zahajuje sezonu 1. června, kapacitu má 1700 lidí.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme