Pardubice připravují opravu koupaliště Cihelna, je ve špatném stavu

Koupaliště Cihelna v Pardubicích nutně potřebuje generální rekonstrukci, jinak se časem bude muset zavřít. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS). Město má připravený návrh oprav za 135 milionů korun. O záměru budou hlasovat zastupitelé.

3 min. čtení

"Je tam zastaralost technická. I venkovní bazény začínají být nebezpečné, protože tam byly úrazy, lidi se pořezali o dlaždice, praskají, protože jsou staré. Koupaliště se bude muset opravit nebo zavřít," řekl Kvaš.

Areál Cihelna má rozlohu více než čtyři hektary. Rozloha vodní plochy koupaliště je 3500 metrů čtverečních. Podle doporučení ministerstva zdravotnictví má okamžitou návštěvnost až 4000 lidí. Zásadnější opravy se tam nedělaly 20 let. Při průzkumných pracích se odhalily zásadní vady, dlažba je vlivem mrazů poškozená a je narušená statika bazénů, uvedl primátor Martin Charvát (ANO).

Zastupitelé mají schválit záměr, později se ukáže, zda v rozpočtu na projekt zbydou peníze, řekl Kvaš. "Budeme hlasovat, aby se koupaliště opravilo, respektive budeme pro záměr. V brzké době při přípravě rozpočtu uvidíme, jestli si to můžeme dovolit. Nesmí to omezit jiné nezbytné investice v příštím roce. Oprava koupaliště bude podle mě možná, pokud budeme mít dotaci na opravu letního stadionu," řekl Kvaš.

Primátor Charvát věří, že práce začnou v příštím roce, v letní sezoně bude koupaliště zavřené a znovu se otevře v sezoně 2023. V návrhu jsou laminované panely z nerezové oceli a tvrdého PVC na stěny bazénů, dno z PVC fólie a hrany keramické. Celé nerezové vany by stály mnohem víc. Opravit se má i další zázemí koupaliště, kabiny, sprchy, záchody, bufety, řekl primátor.

V částce 135 milionů korun je i rezerva 15 milionů korun. "Protože nevíme, jak se budou vyvíjet ceny stavebních prací. Ale na druhou stranu je to nutná investice, přes péči stávajícího provozovatele je 20 let na venkovních bazénech znát," řekl Charvát.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme