Otužilci se v Metuji v Náchodě rozloučili s rokem, pokřtili 18 nových členů

Kolem 40 lidí se v pátek odpoledne ponořilo do chladných vod řeky Metuje v Náchodě a při tradiční silvestrovské akci se rozloučilo s rokem 2021. Otužilci také pokřtili 18 nových členů náchodského otužileckého oddílu. "Zájem o otužování v posledních letech výrazně roste," řekl ČTK předseda náchodského oddílu dálkového a zimního plavání Metujští tygři Petr Kocián.

2 min. čtení

Voda v Metuji u Denisova nábřeží měla čtyři stupně Celsia, vzduch kolem pěti stupňů. "Šlo o takové jarní plavání. Kulisa mrazu a sněhu tomu letos chyběla," řekl Kocián. Na akci přijeli i otužilci z regionu, například ze Žacléře nebo Hradce Králové. Jeden otužilec byl až z Kanady. Ze břehů otužilce sledovalo několik stovek diváků.

Na rozdíl od loňského ročníku dnešní otužileckou akci nijak výrazně neomezila epidemie covidu. Loni se otužilci museli například obejít bez zázemí v nedaleké střední škole a převlékat se museli v autech.

Otužování podle Kociána zažívá v poslední době velký vzestup. "Propagaci otužování pomohly film Bába z ledu, rostoucí popularita nizozemského otužilce Wim Hofa a také epidemie covidu, kdy otužování posiluje kondici a podporuje obranyschopnost organismu. Lidé chtějí něco udělat pro své zdraví," řekl Kocián.

Náchodský otužilecký oddíl tak za poslední dva roky znásobil počet členů z 25 na nynějších 60. "Letos k nám přišlo 25 nových členů. Nejčastěji šlo o lidi mezi 40 až 50 lety. Členy se stalo i několik dětí ve věku osm až devět let," řekl Kocián. Příliv nových členů podle něj registrují otužilecké oddíly po celé republice.

Foto: Wikipedia, Man vyi, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme