Ostravské vodárny letos dají do infrastruktury okolo 700 milionů, podobně jako loni

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) chce letos investovat do vodohospodářské infrastruktury okolo 700 milionů korun. Uvedla to v tiskové zprávě. V loňském roce firma investovala srovnatelnou částku. OVAK dodávají vodu téměř 300.000 obyvatel Ostravy a okolí.

3 min. čtení

"Z toho 313 milionů korun bude uhrazeno prostřednictvím nájmu městu Ostrava a 40 milionů korun jsou plánovány investice do provozního majetku společnosti. Zbylá část prostředků je financována společností OVAK na opravy a údržbu vodohospodářské infrastruktury," uvedl statutární ředitel OVAK Petr Konečný. Dodal, že město z nájmu financuje opravy, obnovu, modernizaci a další rozvoj infrastruktury.

Firma uvedla, že se letos chystá například rekonstrukce vodovodu a kanalizace jihovýchodní části Svinova či kanalizace v Heřmanicích a Bartovicích. Vodovod a kanalizace se budou rekonstruovat například také v ulici Přemyslovců v Mariánských Horách, oprava čeká také kanalizaci v Plesné.

"Investice se dlouhodobě netýkají jen rekonstrukce infrastruktury, OVAK patří dlouhodobě mezi průkopníky v testování a využívání moderních vodárenských a kanalizačních technologií," uvedla mluvčí OVAK Radka Vanková. Výsledkem je podle ní větší efektivita, kvalita a komfortnější služby pro zákazníky. Mezi nejvýznamnější takové investice patří dálkový odečet vody pomocí takzvaných chytrých vodoměrů.

Nadpolovičním vlastníkem OVAK je francouzská společnost Suez Groupe. Druhým největším akcionářem je město Ostrava, kterému patří 40,6 procenta akcií. Vodovodní síť společnosti je dlouhá přibližně 1500 kilometrů a kanalizační více než 900 kilometrů, OVAK mají také 14 vodojemů. Podnik má téměř 400 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK

Doporučujeme