Ostrava čeká na peníze na vyčištění řeky Ostravice

Jen formální nedostatky v projektové dokumentaci brání podle vedení Ostravy tomu, aby ministerstvo financí vypsalo výběrové řízení na revitalizaci řeky Ostravice v centru města. Za zhruba 300 milionů korun se má prodloužit potrubí odvádějící odpad z průmyslové zóny a vyčistit řeka od usazenin.

3 min. čtení

 Město na peníze od ministerstva netrpělivě čeká, protože už samo začalo uskutečňovat jiný projekt na oživení břehů Ostravice, který by zpoždění stavby takzvaného odpadovodu vážně zkomplikovalo. Novinářům to dnes řekl náměstek ostravského primátora Tomáš Petřík (ODS).

Je ale přesvědčen o tom, že se podaří všechno dotáhnout ještě letos. "Minulý týden o tom s pracovníky ministerstva financí jednali zástupci odboru ekonomického rozvoje magistrátu. Máme za to, že do deseti dnů budou všechny nedostatky odstraněny a nic nebude bránit vypsání výběrového řízení," řekl Petřík. Mezi vytýkanými nedostatky projektové dokumentace jsou podle něj například loga města, které je třeba z dokumentů odstranit.

Město v červenci začalo kolem řeky budovat například stanoviště pro vodáky a plochy ke slunění. Bude to stát téměř 21 milionů korun, přičemž na projekt přispěje EU. Hotovo by mělo být nejpozději v únoru 2013. Kolem Ostravice mají vzniknout i cyklostezky, které budou součástí dlouho chystaného cyklistického spojení Ostravy s Beskydami.

"Aby to vzniklo všechno ve správném časovém sledu, nejprve by měl být vybudován odpadovod a následně cyklostezky. V opačném případě by to stálo další náklady, protože část hotových cyklostezek by se kvůli stavbě odpadovodu musela zbořit nebo rozebrat," řekl Petřík. Dodal, že náklady by se v takovém případě zvýšily o několik desítek milionů korun.

Foto: Wikipedie, Svajcr, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme