V muzeu je nainstalováno 20 nových informačních panelů s aktualizovanými informacemi o úpravnách vody Želivka, Káraný a Podolí. Do sbírky muzea byly také zařazeny 3 nové sbírkové předměty.
Bývalý velín Podolské vodárny (součást muzea) se přemění v prostor, který návštěvníkům přiblíží provoz vodárny pomocí audiovizuálního programu a je doplněn o chlorátory ze 70. let ze zrušené čerpací stanice Lehovec. Pro děti je ještě připraven nový interaktivní program na dvou dotykových obrazovkách. Návštěvníci budou moci jako v minulých letech ochutnat naší vodu a také limonády ze sodastreamu. Muzeum pražského vodárenství se nachází v Praze Podolí (budova vodárny), Podolská 15, Praha 4.
V letošním roce je Světový den vody součástí Mezinárodního roku vodní spolupráce. Cílem je zajistit rozvoj vodních zdrojů udržitelným způsobem. Podporovat úspěšné iniciativy ve vodní spolupráci. Důraz je kladen na vzdělávání v oblasti vodního hospodářství, ekonomickou spolupráci a vodní legislativu. Mezinárodní rok vodní spolupráce by měl přispět také ke zlepšení životních podmínek těch obyvatel Země, kteří dostatek vody k životu nemají. Podle odborníků bude v roce 2030 téměř polovina (47 %) populace obývat oblasti, kde je vody málo nebo je špatně dostupná.
Zdroj: Wikipedia, Ondřej Žváček, licence
Zdroj: (jab)
Zdroj: (jab)