Kopřivnice dokončila stavbu kanalizace v místních částech Vlčovice a Mniší

Město Kopřivnice na Novojičínsku dokončilo stavbu kanalizace v místních částech Vlčovice a Mniší za více než 155 milionů korun. Symbolickou tečkou za ukončením projektu, který byl jednou z největších investic v historii města, bude v sobotu zábavní odpoledne na zahradě Komunitního centra Vlčovjan. ČTK to sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

2 min. čtení

„Cílem bylo zajistit optimální likvidaci odpadních vod z domácností i podnikatelských provozoven. Ty jsou nyní sváděny novým kanalizačním systémem do stokové sítě v Lubině a poté transportovány k přečištění v kopřivnické čistírně,“ uvedla mluvčí.

Kanalizace ve Vlčovicích a Mniší se začala budovat v roce 2019. Město na projekt získalo dotaci zhruba 80 milionů korun. Na 12,6 kilometru dlouhou splaškovou kanalizaci se napojilo 380 nemovitostí, jejichž majitelům město nechalo bezplatně zpracovat projektovou dokumentaci. Na vybudování přípojek rovněž radnice poskytovala dotaci, tato podpora vyšla městský rozpočet na více než čtyři miliony korun.

„Chceme občanům obou místních částí poděkovat za trpělivost, která byla při realizaci projektu skutečně potřeba. Silnice ve Vlčovicích a Mniší byly prakticky několik let rozkopané, lidé čelili zvýšené prašnosti a hluku, následně museli kopat i na svých pozemcích a dělat přípojky,“ uvedl kopřivnický starosta Adam Hanus (Krásná Kopřivnice).

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme