Oprava letního koupaliště v Trutnově vyjde na 73 milionů korun

V Trutnově začala oprava venkovního koupaliště, která město vyjde na 73 milionu korun. Koupaliště otevře na koupací sezonu v příštím roce. ČTK to zjistila z webu trutnovské radnice. Staveniště město předalo stavbařům v pondělí. Opravu zajistí společnost BAK, firma Berndorf Bäderbau dodá nerezové vany. Koupaliště se kvůli přípravám na rekonstrukci v letošní sezoně neotevřelo.

1 min. čtení

"Každoročně jsme na opravy kachliček na koupališti vynakládali zhruba 700.000 korun. Údržba strojního vybavení, hracích prvků a dalších věcí nás ročně stojí další statisíce. Situace už byla neúnosná, a tak jsme se rozhodli pro rekonstrukci," uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec (ODS).

Hlavní částí rekonstrukce koupaliště bude instalace bazénových van z nerezu, které by měly být téměř bezúdržbové. Propojí se také rekreační bazén s dětským, chystá se úprava technologií a instalace nových vodních prvků. Kapacita koupaliště zůstane stejná.

S dostavbou střediska volného času pro děti a mládež Na Nivách jde o největší letošní investiční akci města. Středisko volného času město začalo stavět předloni a celkové náklady jsou kolem 200 milionů korun. Letos šlo na jeho rekonstrukci a dostavbu asi 80 milionů korun.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme