Oprava koupaliště v Trutnově za 75 milionů korun je hotová, otevře 30.6.

Jednatřicetitisícový Trutnov dokončil téměř rok trvající opravu venkovního koupaliště za 74,5 milionu korun. Veřejnosti se koupaliště otevře 30. června, řekla ČTK mluvčí radnice Michaela Dědková. Loni v létě bylo koupaliště kvůli opravě mimo provoz. Stavba byla největší současnou investicí města.

3 min. čtení

Hlavní částí rekonstrukce byla instalace bazénových van z nerezu, které by měly být téměř bezúdržbové. Původně byly bazény z keramických obkladů, které však již byly ve velmi špatném stavu. "Každoročně jsme na opravy kachliček na koupališti vynakládali zhruba 700.000 korun. Z velkého bazénu také unikala voda," uvedl starosta Ivan Adamec (ODS). Další statisíce podle něj stála údržba strojního zařízení a dalších věcí.

Stavbaři také propojili bazén laguny s dětským, upravili technologie a instalovali nové inženýrské sítě. Koupaliště získalo nové vodní prvky a atrakce. Celková vodní plocha se po rekonstrukci zvětšila o sedm procent na 1451 metrů čtverečních. Voda v bazénech bude vyhřívaná na asi 25 stupňů Celsia.

Správci koupaliště budou nyní moci lépe reagovat na příchod teplého počasí a přizpůsobit tomu zahájení provozu. V posledních letech, kdy přišlo pěkné počasí již v květnu, muselo být koupaliště zavřené, protože na něm zedníci opravovali opadané kachličky.

Kapacita koupaliště zůstala na 2500 lidech. Kvůli hygienickým opařením spojeným s nákazou nemocí covid-19 však bude kapacita po jeho znovuotevření snížena na 1000 míst.

Jako první v Královéhradeckém kraji zahájilo letošní sezonu koupaliště Flošna v Hradci Králové, a to 25. května. Většina koupališť v kraji by měla postupně otevřít do konce června.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme