Oprava cesty podél Hostivařské přehrady vyjde Prahu na 25,86 milionu korun

Oprava hlavní vyhlídkové cesty podél pražské Hostivařské přehrady vyjde hlavní město na zhruba 25,86 milionu korun. Zrekonstruován bude povrch cesty i opěrné zdi. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Cesta slouží pěším i jako cyklostezka a využívají ji správci parku a přehrady. Práce pro město provede firma Lenako, která zvítězila ve výběrovém řízení.

2 min. čtení

Cesta se nachází na pravém břehu přehrady a úsek, který bude zrekonstruován, měří zhruba dva kilometry. Jedná se o nejvytíženější cestu v Hostivařském lesoparku a je využívána jako cyklostezka, cesta pro pěší, rybáře i vozidla údržby.

Kromě povrchu cesty budou zrekonstruovány opěrné zdi nad i pod ní. Zrekonstruován bude také poničený okraj na straně k vodní hladině. Zeď směrem do svahu bude tvořena kameny, které na sebe budou naskládány takzvaně na sucho. Součástí prací bude podle dokumentu také obnova laviček či odpadkových košů.

Nyní cesta v části u přehrady není průchozí, neboť se zde buduje nový bezpečnostní přeliv. Stavba vyjde na zhruba 216 milionů korun a bude dokončená letos v prosinci. Při povodních přeliv umožní odpouštět větší množství vody, a snížit tak riziko protržení přehrady. Přehrada naposledy téměř přetekla při povodních v roce 2013. Stojí na potoku Botič a dokončená byla v roce 1963.

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme