Opava vypíše novou soutěž na stavbu krytého bazénu

Město Opava vypíše novou soutěž na stavbu krytého bazénu. Schválili to včera opavští zastupitelé. Do původní soutěže se nikdo nepřihlásil. Nyní zastupitelé zvýšili částku na stavbu bazénu z 350 na 380 milionů korun bez DPH.

3 min. čtení

Opavský primátor Radim Křupala (ČSSD) řekl, že původní částka na dnešním stavebním trhu nestačila. "Kromě navýšení ceny se nyní dokončují i práce na optimalizaci projektu. Rozsah zakázky by měl být zachován, ale některé věci by měly být udělány levněji," řekl primátor.

Stavět by se podle něj mohlo začít letos na podzim a první návštěvníci by se v novém bazénu mohli vykoupat na jaře 2020.
"Bazén má stále podporu u zastupitelů. Zastupitelé dneska navýšili o 30 milionů korun finanční krytí pro tuto zakázku, takže jakmile budeme mít upravený projekt, budeme znovu vyhlašovat a věřím, že již zhotovitele seženeme," řekl Křupala.

O novém bazénu se ve městě mluví delší dobu. Před lety vznikla první studie, podle které měl mít objekt dvě patra a k bazénu měly vést tobogány. Později dali radní studii přepracovat, aby snížili náklady. Podle současných plánů města by měl být objekt jednopatrový, s jedním plaveckým bazénem o délce 25 metrů a s šesti drahami. Stejně velký by měl být i rekreační bazén s vodními prvky, jako jsou trysky a divoká řeka. Součástí by měly být sauny, masážní sprchy či bufet.

"Většinu zázemí jsme dali do jednoho patra, takže uživatel nebude muset přecházet někam do suterénu nebo do nějakého zvýšeného patra, všechno to má na jednom patře. Ten projekt podle našeho názoru dozrál,"
řekl primátor.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme