OHL ŽS zrekonstruuje za téměř sto milionů korun stáčírnu v Bílině

Brněnská stavební společnost OHL ŽS zrekonstruuje za asi 100 milionů korun areál stáčírny minerální vody Bílinská kyselka. Rekonstrukce je z 60 procent financována z dotace unijních fondů. Zbytek hradí Bohemia Healing Mineral Waters CZ (BHMW). OHL ŽS to dnes uvedla v tiskové zprávě.

2 min. čtení

Opravovaný areál stáčírny leží v okrajové části Bíliny pod lázněmi Bílinská kyselka. Původní objekty byly postaveny koncem 19. století. Později se dočkaly mnoha stavebních úprav v souvislosti s modernizacemi a rozšiřováním provozu. Kvůli dlouhodobě zanedbané údržbě, nekvalitním či nevhodným opravám a chaotickým dostavbám před rokem 1989 je současný technický stav areálu velmi špatný.

"Naší prioritou je zachovat kontinuitu provozu stáčírny Bílinské kyselky a Zaječické hořké vody i během náročné rekonstrukce. Cílem je pomocí moderních technologií stáčení, inovovanou produktovou řadou a novým atraktivním variantám balení navrátit těmto výjimečným vodám světový věhlas," uvedl ředitel společnosti BHMW CZ a. s. Zdeněk Nogol.

Návrh rekonstrukce vychází ze současného standardu technologie a dopravy a zároveň podle OHL ŽS respektuje charakter a nejcennější objekty areálu, který je kulturní památkou. Rekonstrukce zachovává původní dominantní historické objekty. Odstraněny naopak budou nevhodné a mnohdy i nefunkční objekty a jednopodlažní dílny a sklady při opěrné stěně. Nová bude jen jednopodlažní hala s plochou, zatravněnou střechou.

Foto: www.bilinskakyselka.cz


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme