OHL ŽS a Hochtief zrekonstruují čistírnu vod v České Třebové

Brněnská stavební společnost OHL ŽS spolu s firmou Hochtief zrekonstruuje čistírnu odpadních vod a dostaví kanalizaci v České Třebové na Ústeckoorlicku. Náklady na stavební práce dosáhnou 283 milionů korun bez DPH.

2 min. čtení

Investorem je Vodárenská společnost Česká Třebová, s.r.o. Projekt je spolufinancován ze státních a evropských fondů. OHL ŽS to uvedla v tiskové zprávě.

"Podařilo se nám získat dotace, které pokryjí kolem 78 procent celkových investičních nákladů. Bez této finanční pomoci by se nám tak rozsáhlý vodohospodářský projekt podařilo jen těžko zrealizovat," uvedl jednatel Vodárenské společnosti Česká Třebová, s.r.o. Radoslav Budil.

Díky projektu bude dobudována kanalizace v místních částech České Třebové Parník a Lhotka. Celkem bude položeno 3,2 kilometru kanalizačního potrubí. Po dokončení výstavby bude možné na kanalizaci nově připojit 200 obyvatel.

Rekonstrukce čistírny odpadních vod podle stavbařů zajistí, že bude schopna splnit aktuální emisní limity. Stávající čistírna zatím neumí odstraňovat některé organické látky s dostatečnou účinností.

"Rekonstrukce čistírny v České Třebové patří k nejvýznamnějším vodohospodářským projektům, které naše společnost právě realizuje,"
uvedl Jaromír Pelinka z OHL ŽS. Práce už začaly, hotovo bude do konce příštího roku. Poté bude následovat roční zkušební provoz čistírny.

Foto: Wikipedie, Marek Stránský, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme