Obyvatelé Přerova si příští rok připlatí za vodu

Obyvatelé Přerova si připlatí příští rok za vodné a stočné. Cena za metr krychlový se zvýší o 4,5 koruny na 67 korun. Informace o nárústu cen v dalších místech Olomouckého kraje vodohospodáři zveřejní v následujících dnech a v řadě z nich se čeká rovněž zdražení.

2 min. čtení

"Cena vodného se zvýší o dvě koruny, stočného o 2,5 koruny. Nárúst cen je dán zvýšením daně z přidané hodnoty a dále potřebou kompenzovat snížené odběry vody," řekl ČTK ředitel přerovských vodovodú a kanalizací Miroslav Dundálek.

Se zdražením zřejmě musejí počítat i lidé z Olomoucka, Prostějovska a Šumperska, kde sice dosud vodohospodáři cenu neoznámili, jejich zástupci ovšem počítají s jejím navýšením.

Za vodu si v příštím roce připlatí i obyvatelé jiných měst v ČR. V Brně cena vzroste o sedm procent z 60,17 korun za metr krychlový na 64,30 korun, domácnosti na Vsetínsku zaplatí po Novém roce o desetinu vyšší ceny, nově 72,28 Kč za kubík. Cena za pitnou vodu a stočné na Žďársku se od příštího ledna zvýší o 11,1 procenta, takže stoupne na 77,70 Kč.

Foto: Wikipedia, Tomas Kolarik, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme