Obyvatelé Jeseníku si připlatí příští rok za vodné a stočné

V Jeseníku bude příští rok dražší vodné a stočné, cena za metr krychlový se meziročně zvedne o 2,77 koruny na 63,05 Kč. Se zdražením vodného a stočného musejí počítat i domácnosti z dalších velkých měst Olomouckého kraje. Navýšení cen už vodohospodáři oznámili v Olomouci, Přerově, Prostějově či Šumperku.

1 min. čtení

"Cena vodného a stočného dohromady bez daně z přidané hodnoty meziročně vzroste asi o procento. Další navýšení souvisí s nárůstem sazby DPH o čtyři procenta na 14 procent," řekla ČTK ředitelka společnosti Vodovody a kanalizace Jesenicka Ivana Güttnerová.

Navýšení cen vodného a stočného čeká v příštím roce i další domácnosti. Například rodinám z Olomoucka, které zásobuje vodou společnost Moravská vodárenská, se platby zvýší o 5,12 Kč na 75,7 koruny za metr krychlový. Na Prostějovsku cena vodného a stočného stoupne o 7,8 Kč na 73,12 Kč za metr krychlový.

Lidem z Přerovska se cena vodného a stočného zvedne o 4,5 Kč na 67 Kč. Domácnostem v okrese Šumperk vzroste cena za vodné a stočné v únoru. Za metr krychlový celkem zaplatí 74,12 koruny, o 5,36 Kč více než nyní.

Foto: Wikipedia, Lukáš Bocan, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme