Obnova přívodního vodovodního řadu Dačice

Část vodovodního řadu, který přivádí do Dačic pitnou vodu, se dočkala obnovy. Dodavatelská firma v uplynulých třech měsících položila téměř 1,5 kilometru metrů potrubí o průměru 250 milimetrů. Nový úsek přepojí vodohospodáři ve středu 8. prosince. 

3 min. čtení

Investorem akce je Dobrovolný svazek obcí Vodovod Landštejn. „Tímto krokem pokračujeme v nezbytné obnově páteřních vodovodních řadů zajišťujících bezpečné zásobování města Dačice a dalších obcí,“ řekl jednatel svazku a zároveň místostarosta Dačic Jiří Baštář.

Doplnil, že celá akce stála více než 7,1 milionů korun (bez DPH), přičemž tři miliony se podařilo svazku získat prostřednictvím dotačního programu Státního fondu životního prostředí.

Potrubí nahradí původní, které pocházelo ze 70. let minulého století, a již bylo na hranici své životnosti. „Nové potrubí je již připravené, propláchnuté a vydezinfikované,“ řekla Olga Štíchová, vedoucí provozní oblasti východ společnosti ČEVAK a.s., která vodohospodářský majetek města spravuje.

Doplnila, že většina obyvatel města práce nezaznamená. Výjimkou jsou pouze lokality Červený Vrch a Nivy, kterou jsou zásobovány přímo z této nové části vodovodního řadu. Proto zde tuto středu může dojít ke snížení tlaku vody v potrubí, případně ke krátkému přerušení dodávek pitné vody.

Děkujeme všem odběratelům za pochopení a trpělivost a za případné nepříjemnosti omlouváme. V případě problémů se mohou obracet na linku společnosti ČEVAK a.s. 800 120 112.

Foto: Wikipedia, Daniel Baránek, licence

Zdroj: redakce

Doporučujeme