Obec Bělkovice-Lašťany letos zahájí plánovanou výstavbu vodovodu

Obyvatele obce Bělkovice-Lašťany na Olomoucku by v budoucnu neměly trápit problémy s nedostatkem a nekvalitní vodou, která je v místních studních. Obec totiž letos zahájí plánovanou výstavbu vodovodu, která potrvá asi jeden a půl roku.

2 min. čtení

Investice si vyžádá zhruba 71 milionů korun, většinu nákladů uhradí podle vedení obce dotace z operačního programu životní prostředí.

"Problémy s nedostatkem vody mívá v různých ročních obdobích asi třetina domácností v obci. Někdy jsou bez vody v létě, někdy na podzim. Loni měli problémy s vodou v listopadu a prosinci. Zbylá část obce má zase vodu ve studních nekvalitní," řekl ČTK starosta David Berka.

Současně s výstavbou vodovodu by obec chtěla realizovat poslední pátou etapu odkanalizování zbylé zhruba jedné třetiny obce, která by měla stát asi 37 milionů korun. Na tento projekt ale zatím obec nemá schválenou dotaci, na rozhodnutí o jejím přidělení čeká.

"Obě akce chceme dělat společně proto, abychom nemuseli dělat rozkopávky dvakrát. Plánované projekty budou určitě největší investicí v dosavadních dějinách obce," uvedl starosta. Doplnil, že obec Bělkovice-Lašťany, ve které žije asi 2100 lidí, ročně hospodaří s rozpočtem zhruba 22 až 25 milionů korun.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme