O splouvání Ohře je mezi vodáky velký zájem, vody je ale méně

Na řeku Ohři v Karlovarském kraji v posledních horkých dnech vyráží velký počet vodáků. Provozovatelé kempů i půjčovny lodí uvádějí mimořádný zájem a na víkend mají vyčerpané zásoby lodí. Vodácké turistice přeje slunečné počasí, avšak letošní sucho už se projevilo i na hladině řek. Ohře má proti loňskému roku vody méně a na některých místech už je hůře splavná, zjistila ČTK.

2 min. čtení

Půjčovny lodí a tábořiště firmy Dronte, která má v Karlovarském kraji na Ohři hned několik poboček, považuje letošní polovinu sezony za vydařenou. Nejvytíženější mají víkendy, poptávky ale jsou během celého týdne. Velký zájem je letos podle jednatele Vladimíra Šedy o plastové kánoe i rafty. Právě rafty ale vzhledem k nižší hladině vody na některých místech nedoporučují.

"Moc nepršelo, takže je sucho a míň vody. Letošní stav je podstatně horší, než tomu bylo loni. Letos se nejvíce sjíždí úsek Tršnice – Loket, kde se pluje na kánoích i raftech. Nejméně vody je nyní asi mezi Vojkovicemi a Perštejnem, kde se doporučuje už jenom kánoe,"
řekl ČTK Šeda.

Sucho se už v Karlovarském kraji podepsalo na stavu vodních toků. Nízké průtoky eviduje Povodí Ohře na řece Ohři zejména na Karlovarsku. Aktuálně je v Ohři v Citicích 66 centimetrů, v Karlových Varech – Drahovicích je hladina jen na 40 centimetrech. Málo vody je také ve Svatavě, Teplé nebo Rolavě, kde voda dosahuje pouze 20 centimetrů.

Foto: Wikipedia, Lubor Ferenc, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme