Novým ředitelem Pražské vodohospodářské společnosti bude Žejdlík

Novým ředitelem Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) bude Petr Žejdlík (37), který dosud působil jako ekonomický náměstek nemocnice Na Bulovce. Rozhodlo o tom dnes představenstvo městské firmy, ČTK to řekl pražský radní Radek Lohynský (ODS).

4 min. čtení

Poslední ředitel Otakar Novotný rezignoval na konci října loňského roku, od té doby městskou firmu řídilo představenstvo a dozorčí rada.

Představenstvo vybíralo z několika kandidátů, které městu doporučila personální agentura. Žejdlík by se měl funkce ujmout začátkem května. Lohynský od nového ředitele očekává, že městskou firmu stabilizuje.

"Úkolem nového generálního ředitele bude nastavit v akciové společnosti PVS moderní manažerské metody řízení, díky kterým se bude profilovat jako firma, která bude systematicky, cíleně a ekonomicky spravovat a rozvíjet vodohospodářskou infrastrukturu hlavního města Prahy," řekl Lohynský.

Žejdlík, který vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, působil v letech 2005 až 2006 jako ředitel C.S. CARGO. Poté byl ředitelem společnosti Palma Group.

Praha v minulých měsících obměnila i složení představenstva a dozorčí rady PVS. V prosinci opustili dozorčí radu zástupci minulé pražské koalice ODS a ČSSD. Dozorčí rada pak v únoru odvolala předsedu představenstva Martina Vlastu, který v minulosti působil jako asistent bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Novým šéfem je radní Prahy 8 za TOP 09 Vladislav Černý. V představenstvu dále sedí bývalý zastupitel hlavního města za ODS Štěpán Šlosár a ředitel obchodní divize PVS Petr Bureš.

PVS se na začátku roku potýkala s úplatkářskou kauzou. Detektivové z protikorupční policie v lednu zadrželi dva muže po převzetí úplatku ve výši 1,6 milionu korun, který měl zajistit souhlasné stanovisko PVS ke stavebnímu povolení na stavbu na území Prahy. Jedním z mužů byl tehdejší ředitel divize rozvoje PVS Petr Krupička. Protikorupční policie případ podle svého mluvčího Jaroslava Ibeheje stále vyšetřuje.

PVS spravuje vodohospodářský majetek Prahy, úpravnu vody Želivka a vodárnu v Káraném. PVS je odpovědná za udržování vodovodní sítě a kanalizační soustavy v provozuschopném stavu, za její obnovu a rozvoj. Vodovody a kanalizace PVS pronajímá firmě Pražské vodovody a kanalizace, která je součástí skupiny Veolia Voda.

Foto: Wikipedie, Wikipeder, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme