Novým ředitelem Povodí Labe se stane Václav Beránek

Novým generálním ředitelem státního podniku Povodí Labe se stane šestačtyřicetiletý Václav Beránek. Do funkce ho ke 2. květnu jmenuje ministr zemědělství Petr Bendl (ODS). Beránek vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva Jan Žáček.

1 min. čtení

Beránek dosud působil v oboru stavebnictví a inženýrství pro dopravní stavby. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně – Ústavu soudního inženýrství.

Poslední generální ředitel Tomáš Vaněk po 21 letech v čele podniku loni ke konci března skončil a odešel do penze. Podnik od té doby z pověření vede investiční ředitel Marián Šebesta. Výběrové řízení na nového generálního ředitele ministerstvo vypsalo v říjnu.

Povodí Labe zajišťuje péči o vodní toky a jejich údržbu, provoz vodních děl a další činnosti na území podél celého toku Labe, tedy od Trutnovska po Děčín. Podnik zaměstnává přes 900 lidí. V roce 2011 při výkonech 961 milionů korun vytvořil zisk 30 milionů korun. Aktiva firmy činila téměř 4,8 miliardy korun.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme