Novým generálním ředitelem PVK je Petr Mrkos

Novým generálním ředitelem společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se od začátku června stal dosavadní finanční ředitel firmy Petr Mrkos (37). ČTK to dnes sdělila mluvčí skupiny Veolia Voda, do níž PVK patří, Marcela Dvořáková.

1 min. čtení

Mrkos ve funkci nahradil Milana Kuchaře, který odchází do čela Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVK). V rámci největší v tuzemsku působící vodárenské společnosti nastaly personální změny také v dalších dvou dceřiných společnostech.

Kuchař v čele severočeské vodárenské společnosti nahradil Bohdana Soukupa, který přechází do pražské centrály mateřské Veolie.

Středočeské vodárny (SVAS) nově vede jako generální ředitel Jakub Hanzl. Ten zároveň zůstává ve své současné pozici generálního ředitele Královéhradecké provozní. Dosavadní šéf SVAS Anatol Pšenička se ve Středočeských vodárnách stal Hanzlovým zástupcem.

PVK zásobuje vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy i blízkého okolí. Celá česká pobočka původně francouzské skupiny Veolia Voda loni zásobovala vodou více než tři miliony obyvatel Česka.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme