Nový kladenský biopark představuje různé ekosystémy, jeho tématem je Cesta vody

Nový kladenský biopark představuje různé ekosystémy, jeho tématem je Cesta vody. Poslouží k relaxaci i vzdělávání. Ode dneška je přístupný veřejnosti. Vybudovat jej nechaly Středočeské vodárny v areálu bývalých kasáren. Jeho součástí jsou dětská hřiště, jezírko, mokřad, vyhlídková věž a též informace o koloběhu vody v přírodě, informovaly Středočeské vodárny na svém webu. Středočeské vodárny patří do skupiny Veolia.

2 min. čtení

Park má přibližovat význam vody v přírodě a důležitost rozmanitosti všech rostlinných a živočišných druhů včetně jejich vztahů. „Cílem je zábavnou formou ukázat rozmanitost tuzemské přírody v regionech, kde Veolia působí, a spojit naučnou a odpočinkovou část v jednom prostoru,“ uvedl technický ředitel Středočeských vodáren Bohdan Soukup.

Plochu parku tvoří bloky luk a trávníků, nechybí mokřady, záhony či jezírko s rákosím, které doplní různí živočichové. Jedno z dětských hřišť má i prvky na čerpání vody.

Více zajímavostí mohou lidé získat prostřednictvím mobilní aplikace nazvané Biopark Kladno by Veolia. Jsou v ní například i mapa, čtečka QR kódů rozmístěných v parku nebo příběhy související s biodiverzitou v různých částech světa. Aplikace se bude průběžně doplňovat o další exponáty a příběhy.

Autor: ČTK

Foto: svas.cz

Doporučujeme