Nenechte si zamrznout vodoměr

Pokud máte vodoměr umístěný v šachtách či nevytápěné části domu, dejte si velký pozor, aby nezamrzl. Škody se mohou vyšplhat až na desetitisíce korun.

2 min. čtení

Vodohospodáři proto všechny upozorňují, aby nezapomněli přístroje dostatečně zateplit. "Jinak hrozí, že v lepším případě praskne vrchní sklíčko, v horším voda vytopí prostory, v nichž je vodoměr umístěn," popsala mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Lidé pak zaplatí nejen za výměnu vodoměru, což je zhruba tisíc až patnáct set korun, ale také za uniklou vodu.
Hlavně majitelům rekreačních chalup a dalších staveb, které přijíždějí v zimě kontrolovat jen občas, se tak může zničený přístroj dost prodražit. Účet za vodu snadno naroste do tisíců i výše.

"Doporučujeme zavřít sklepní okna, případně vodoměr zaizolovat. Stačí jej obalit nepromrzajícím materiálem, třeba polystyrenem,"
radí Kramářová.

"Odběratel by si měl také uvědomit, že zamrzlý vodoměr lze opravit až po rozmrznutí přilehlých částí potrubí vodovodní přípojky. Do doby opravy zůstane zákazník bez dodávky pitné vody," uvádí technický náměstek Vodárenské společnosti Chrudim Petr Kavalír.

"Pokud majitel objektu provede podle našeho doporučení minimální opatření, tedy izolaci nepromrzajícím materiálem, nemělo by k poškození vodoměru dojít," zdůrazňuje závěrem náměstek Petr Kavalír.


Zdroj: (hav)

Zdroj: (hav)

Doporučujeme