Nenechte si ujít tip na vánoční dárek: karafy třetí edice Voda pro Afriku

Veolia Voda ČR a Nadační fond Veolia I v letošním roce pokračují v projektu Voda pro Afriku spolu se společností Člověk v tísni. Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf bude opět poskytnut na veřejnou sbírku Skutečná pomoc, kterou organizuje Člověk v tísni, o.p.s. Vybrané finanční prostředky budou použity na opravu vodního vrtu na etiopském venkově.

4 min. čtení

Minulé dva ročníky prodeje afrických karaf vynesly 935 tisíc Kč. Finanční prostředky byly použity mj. na opravu vodního vrtu v lokalitě Lower Lenda a ve vesnici Gururo Bucho v okrese Alaba. Voda znamená život a v Etiopii to platí víc než kdekoli jinde. Až 74 % obyvatel na venkově nemá přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zemře v Etiopii 55 tisíc malých dětí ročně. Pomozme to společně změnit!

Karafy z křišťálového skla s motivem slonů lze zakoupit v Praze – Brně – Ostravě, případně až do vyprodání zásob objednat v e-shopu Nadačního fondu Veolia.
E-shop bude přijímat objednávky od 27. 11. 2012 do vyprodání zásob. Bude-li zboží 15. 12. 2012 ještě skladem, budou tento den přijímány poslední objednávky (!) Zásilky expeduje Denní stacionář o.s. Pohoda.

„Koupí karafy lidé získávají nejen jedinečný dárek, ale i potěšení z vícenásobné pomoci. Především opět pomůžeme v Etiopii, podpoříme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou je letos výběr netradičních prodejních míst –kdo nechce platit poštovné, může si karafu koupit přímo a podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či krámek. A konečně dáváme opět příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podílejí na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem,“ řekl Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia.

Voda Pro Afriku

Více na www.vodaproafriku.cz


Prodejní místa v Praze, Brně a Ostravě:

  • Veolia Voda ČR (recepce), Pařížská 11, Praha 1
  • Kavárna v Langhans centru, o.p.s. Člověk v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
  • Café Rozmar, restaurace o.p.s. Rozmarýna, Trojická 1, Praha 2
  • Mama Coffee, Londýnská 49, Praha 2
  • Mama Coffee, Náměstí Jiřího z Poděbrad 12, Praha 3
  • Mlsná kavka, vegetariánská restaurace o.s.Green Doors, Sokolovská 29, Praha 8
  • Bílá vrána, mléčný bar o.s. Pohoda, Kodymova 4, Praha 13
  • Krámek, dobročinný obchůdek o. s. Cesta domů, Bubenská 3, Praha 7
  • Leporelo+Café, Dům umění města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno
  • Kaštanový krámek o.s., Forum Nová Karolína, 5. patro, Jantarová 4, Ostrava 2


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme