Německo: Veolia převzala Nuon Energie und Service GmbH a posiluje svou pozici na trhu prům. služeb

Prostřednictvím své dceřiné společnosti Veolia Industrieservice převzala skupina Veolia společnost Nuon Energie Und Service GmbH náležící do skupiny Vattenfall, čímž posiluje svou pozici na německém trhu průmyslových služeb. 


3 min. čtení

Společnost Nuon Energie und Service GmbH vlastní a provozuje dvě průmyslové zóny v německém Severním Porýní-Vestfálsku, a to Bizzpark Oberbruch v Heinsbergu a Niederau v Dürenu.

Jeden provozovatel, tři oblasti průmyslových služeb
Veolia bude pro tyto dvě průmyslové zóny zajišťovat dodávky elektřiny, plynu a vody (pitné, užitkové a pitné vody vyrobené odsolováním), správu páry a obchodování s produkty získávanými dalším využíváním odpadů.

V Heinsbergu bude skupina rovněž zajišťovat čištění odpadních vod a logistické služby firmám, které zde působí. V Niederau pak bude Veolia provozovat špičkovou plynovou elektrárnu.
 
Díky převzetí společnosti Nuon Energie und Service GmbH se k Veolii připojí 55 nových pracovníků.
 
„Pro tyto průmyslové zóny vyvíjíme přístup, jehož cílem je propojit naše dosavadní tradiční činnosti v oblasti vodohospodářství, odpadového hospodářství a energetiky se službami ušitými na míru potřebám průmyslových podniků,“ vysvětluje Etienne Petit, generální ředitel německé Veolie.
 
Klíčová čísla

Průmyslová zóna Bizzpark Oberbruch

  • 100 hektarů plochy
  • ​1 000 zaměstnanců působících v této provozní lokalitě
  • Společnosti operující v zemědělsko-potravinářském sektoru a výrobci uhlíkového vlákna a palivových článkůPrůmyslová zóna Niedereau

  • 12 hektarů plochy
  • Přibližně 300 zaměstnanců působících v této provozní lokalitě
  • ​Společnosti operující v chemickém průmyslu

     

Více informací naleznete na www stránkách společnosti Nuon Energie und Service GmbH


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme