Nelegální odběr vody z hydrantu se nevyplácí

Během horkých letních dnů, které přímo vybízí ke koupání, musí řešit společnost SmVaK Ostrava také negativní jevy týkající se snahy o neoprávněné zásahy do vodohospodářských zařízení, jejichž cílem je napustit zahradní bazény. 

2 min. čtení

Například v neděli 18. června byl v Dětmarovicích zaznamenán případ, kdy se jeden z obyvatel rodinného domu pokoušel napustit venkovní bazén tím, že neoprávněně zasáhl do zařízení vodárenské společnosti – místního hydrantu. Způsobil tak pokles tlaku v síti, který začali řešit sousedé, jimž přestala téct voda, a rozhodli se pátrat po příčině. Když zjistili, že SmVaK Ostrava žádnou poruchu nebo havárii v místě neřeší, začali situaci monitorovat přímo ve svém okolí.

Skutečná příčina byla odhalena díky hadici, která vedla od neoprávněně otevřeného hydrantu do zahradního bazénu. V důsledku tohoto nelegálního chování podala společnost SmVaK Ostrava trestní oznámení na Policii ČR za neoprávněný zásah do svého zařízení a za neoprávněný odběr vody.

Společnost SmVaK přitom v minulém měsíci těm, kteří mají v úmyslu napouštět bazén z veřejného vodovodu, vysvětlila, jakým způsobem postupovat. Stejně tak nabízí vodárenská společnost elegantnější a rychlejší řešení napouštění bazénů z autocisterny. Stačí se jen obrátit na bezplatnou zákaznickou linku na čísle 800 292 400.
 


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme