Několik obcí na Olomoucku bude kvůli opravě bez tekoucí vody

V několika obcích v okolí Litovle příští týden v úterý nepoteče kvůli opravě vodovodu z kohoutků pitná voda. Náhradní zásobování zajistí cisterny. Náhradní zásobování několika tisíc obyvatel bude zajištěno cisternami, řekla ČTK mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

2 min. čtení

Plánované přerušení dodávek pitné vody se příští týden týká obcí, které jsou zásobovány přivaděčem z Litovle do obce Březové. Bez dodávky pitné vody budou v úterý od 06:30 do 20:00 například obyvatelé Lhoty nad Moravou, Hynkova, Březové, Střeně, Mezic, Nákla či Příkaz.

"O odstávce vody byli obyvatelé vyrozuměni s dostatečným předstihem. Náhradní zásobování bude zajištěno stacionárními kontejnery," uvedla Bártová, podle které by si lidé v těchto obcích měli na úterý vytvořit zásoby pitné vody.

Při vypouštění, napouštění a následující den po obnovení dodávky pitné vody lze podle Bártové předpokládat v některých zásobovaných objektech snížení tlaku v potrubí a zákal vody. "V průběhu prací může dojít ke zkušebnímu napouštění vodovodního řadu, a tím k dočasnému obnovení dodávky vody," podotkla.

Moravská vodárenská provozuje pronajatou vodohospodářskou infrastrukturu na Prostějovsku, Olomoucku a Zlínsku, kde zásobuje pitnou vodou 400.000 obyvatel, provozuje 31 úpraven vody, 158 vodojemů, 25 čistíren odpadních vod a zajišťuje servis pro 2093 kilometrů vodovodních a 1198 kilometrů odpadních sítí. Firma je členem skupiny Veolia Voda.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme